
Anke Scheeren en Richard Osinga, fictie in tijden van tech en geopolitiek | Literaire avonden
20:00 tot 22:00
Heeft u vragen over dit evenement? Neem dan direct contact op met de organisator.
Dit evenement wordt georganiseerd door:
Meer informatieHet bestuur van de Stichting Literaire Avonden organiseert samen met Ruïnekerk Bergen en de Eerste Bergensche Boekhandel een nieuwe reeks literaire avonden. U kunt bij de boekhandel zolang de voorraad strekt een abonnement kopen voor vijf literaire donderdagavonden:
15 oktober 2026 – Jaap Robben: over zijn kersverse roman De laatste namen van Łukasz, in gesprek met Roos van Rijswijk
26 november 2026 – Els Snick en Peter Theunynck: over hun nieuwste boeken, de Vlaamse ziel in oorlog en vrede
28 januari 2027 – Poëzie in vertaling: een avond vol wereldpoëzie met de drie dichtervertalers Radna Fabias, Han van der Vegt en (per video) Robbert-Jan Henkes
25 februari 2027 – Anke Scheeren en Richard Osinga: over fictie in tijden van tech en geopolitiek
18 maart 2027 – Vertelconcert met Jan Brokken en pianist Jeroen van Veen: een avond over Venetië
Aanvang: 20.00 uur
Plaats: Ruïnekerk, Bergen
Abonnement: € 68
Het aantal beschikbare plaatsen is beperkt. Mocht er toch ruimte zijn voor de verkoop van losse kaarten, dan kunnen deze voor € 16 worden gereserveerd bij de boekhandel.
Het bestuur van de stichting wenst u wederom een serie inspirerende avonden toe.
![]() |
![]() |
![]() |
Eerste Bergensche Boekhandel
Oude Prinsweg 11, Bergen
Telefoon: 072 – 5812481
www.eerstebergenscheboekhandel.nl
25 februari 2027 – Anke Scheeren en Richard Osinga, fictie in tijden van tech en geopolitiek
Terwijl Silicon Valley ervan droomt de meest gewaagde sciencefiction te realiseren, nam in de afgelopen jaren de populariteit van klassieke romans als George Orwells 1984 en The Handmaid’s Tale van Margaret Atwood een vlucht. Deze avond laten we de fictie weer fictie zijn.
Anke Scheeren (1982) is schrijver en onderzoeker. Met haar korte verhalen ontving ze een schrijversbeurs van literair tijdschrift Hollands Maandblad. In 2009 verscheen de roman De mooiste dagen zijn het ergst, genomineerd voor de Opzij Literatuurprijs en de Selexyz Debuutprijs. Zestien jaar na dit debuut verscheen haar tweede roman Blauw of de kleur van blijdschap. Hierin wordt de ambitieloze Egbert Klein door zijn baas op een missie gestuurd naar Mongolië. Hij moet de inwoners van het uitgestrekte land overtuigen van de ongekende duurzame mogelijkheden die de wind en de leegte bieden. Een lovende pers, van de Volkskrant die haar ‘een groot talent’ noemde tot De Telegraaf, die haar ‘monter pessimisme’ roemde.
Richard Osinga (1971) is schrijver, ondernemer en voormalig diplomaat. In zijn romans zoekt hij, altijd tegen een internationaal decor, naar wat mensen met elkaar verbindt. Wie de Rechtvaardigen zoekt (2019), over de Joodse mythe van de 36 rechtvaardigen, haalde de longlist voor de Boekenbon Literatuurprijs. De roman Munt (2023) eindigde op de shortlist. In Bunker (2026) draait het om een door een rijke techondernemer opgezet experiment met een groep mensen in een zelfvoorzienende gemeenschap in Kazachstan. Kunnen zij de klimaatcrisis overleven? ‘Met zijn nieuwe roman bevestigt Osinga dat hij wellicht de interessantste Nederlandse romancier is van wie u nog nooit hebt gehoord,’ aldus Humo.
Heeft u vragen over dit evenement? Neem dan direct contact op met de organisator.


